MATSALSGRUPP, 8 delar, "Axet", gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

473429. MATSALSGRUPP, 8 delar, "Axet", gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Cirkulärt matsalsbord med tre iläggsskivor, diameter 109,5, höjd 74, totallängd 205,5 cm.
4 st stolar samt 2 st karmstolar med lösa stoppade sitsar, sitthöjd 45 cm.
Sideboard med fyra lådor samt fyra dörrar med bakomliggande hyllplan, längd 184,5, bredd 44, höjd 80 cm.
Sittskydd till stolarna medföljer.

Bruksslitage, fläckar, färgsprickor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 642