GLAS- och KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, bland annat Röstrand.
473153. GLAS- och KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, bland annat Röstrand.
Skål på fot blå, grön 'Louise', Erika Lagerbielke, Orrefors. Höjd 16 cm.
Skål på fot 'Maja', Eva Englund , Orrefors. Höjd ca 18 cm.
Ytterfoder Bertil Vallien, Rörstrand. Höjd 13 cm.
Serveringsfat, Rörstand. Längd 43 cm.
Bruksslitage. Skål ¨Maja' med nagg. Ytterfoder med smärre fläckar.