BORDSLAMPA, glas, Owe Sandberg, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

473143. BORDSLAMPA, glas, Owe Sandberg, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Grön glasmassa med dekor av bubblor i relief. Signerad Kosta 10(?)924 O. Sandberg. Etikettmärkt vid bas.
Höjd 26,5 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 007