473076. KERAMIKFÖREMÅL, 17 delar. "Röd Rubin", Arthur Percy, Upsala Ekeby Gefle.
Ljusstakar, ett par.
2 fat.
Lockskål med lock
12 assietter/frukttallrikar.
Repor. Bruksslitage. Större fat med kantnagg. Assietter med retoucherade nagg samt smärre glasyrbortfall/nagg.