SERVISDELAR, 67 delar, porslin, "Capitol", Louise Adelborg, Rörstrand.

472959. SERVISDELAR, 67 delar, porslin, "Capitol", Louise Adelborg, Rörstrand.

Silverkant.

12 tallrikar, diameter ca 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter ca 21,5 cm
12 fat, diameter ca 21 cm
12 assietter, diameter ca 17,5 cm
3 skålar, längd ca 17,5 - 24 cm
2 serveringsfat, längd ca 33 - 36,5 cm
1 skål på fat, längd ca 16,5 cm
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm
1 mjölkkanna, höjd ca 6,5 cm
1 sockerskål m. lock, höjd ca 10 cm
10 koppar m. fat, fatens diameter ca 13 cm.

Smärre bruksslitage, enstaka nagg. 9 extra kaffefat medföljer. OBS! Lock till kaffekanna finns (Se extra bild).

Gör en kostnadsfri värdering!

Silverkant.

12 fat, diameter ca 21 cm
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm
1 mjölkkanna, höjd ca 6,5 cm

Antal besök: 4 743