MATSALSBORD, trä, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets andra hälft.

472906. MATSALSBORD, trä, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets andra hälft.

Ovalt formad bordsskiva. På fyra raka ben. Ett utfällbart stödben under bordsskiva. En iläggsskiva medföljer, 130 x 60 cm.
Längd 170 cm.
Bredd 130 cm.
Höjd 73 cm.

Bruksslitage, senare bemålning, saknar två iläggsskivor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 170 cm.
Bredd 130 cm.
Höjd 73 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 998