MATSALSBORD, trä, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets andra hälft.

472906. MATSALSBORD, trä, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets andra hälft.

Ovalt formad bordsskiva. På fyra raka ben. Ett utfällbart stödben under bordsskiva. En iläggsskiva medföljer, 130 x 60 cm.
Längd 170 cm.
Bredd 130 cm.
Höjd 73 cm.

Bruksslitage, senare bemålning, saknar två iläggsskivor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 170 cm.
Bredd 130 cm.
Höjd 73 cm.

Antal besök: 750