BÖCKER, 2 band, "Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige", Selma Lagerlöf, 1906-07.

472873. BÖCKER, 2 band, "Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige", Selma Lagerlöf, 1906-07.

Albert Bonniers förlag, Stockholm.
Första bandet, Första - tionde tusendet.
Andra bandet, Första - adertonde tusendet.

Slitage, skador, kommentarer och märken i blyerts samt ägarmärkt med tusch. Ej fullt genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 266