SKULPTUR, jadeit/nefrit, i form av tjur.

472676. SKULPTUR, jadeit/nefrit, i form av tjur.

Längd 24 cm.
Bredd 6 cm.
Höjd 10,5 cm.

Bruksslitage, skador vid fötter, horn samt öra.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 24 cm.
Bredd 6 cm.
Höjd 10,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 807