472634. BORDSLAMPOR, ett par, mässing, Bergbom samt 2 st udda, 1900-talets andra hälft.
Ett par bordslampor Bergbom höjd inklusive skärmar 60 cm.
Bordslampa metall höjd inklusive skärm 52 cm.
Bordslampa trä höjd inklusive skärm 85 cm.
Mässing med repor, märken.