472427. PARTI BLÅVITT PORSLIN, 10 delar, "Asiatic pheasants" samt "St Angelo", Gustavsberg & Rörstrand, 1800/1900-tal.
Stort stekfat, "St Angelo", längd 45 cm. Skål samt 4 tallrikar,"Asiatic pheasants". 4 djupa tallrikar, Rörstrand.
Åldersrelaterat bruksslitage. Stekfat med lagning.