PARTI BLÅVITT PORSLIN, 10 delar, "Asiatic pheasants" samt "St Angelo", Gustavsberg & Rörstrand, 1800/1900-tal.

472427. PARTI BLÅVITT PORSLIN, 10 delar, "Asiatic pheasants" samt "St Angelo", Gustavsberg & Rörstrand, 1800/1900-tal.

Stort stekfat, "St Angelo", längd 45 cm. Skål samt 4 tallrikar,"Asiatic pheasants". 4 djupa tallrikar, Rörstrand.

Åldersrelaterat bruksslitage. Stekfat med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 361