47240. LAMPBORD 2 st. 1900-talets mitt.
Ett ovalt med rika bronser och intarsia.Längd 56, bredd 38, höjd 58 cm.Ett närmast oval form i mahogny och upphöjd kantlist.Längd 65, bredd 45, höjd 56 cm.
Det förstnämnda i gott skick.Det andra med en del lackskador i skivan.