KAFFESERVIS, 5 delar, porslin, motiv av Napoleon, 1900-talets första del.

472403. KAFFESERVIS, 5 delar, porslin, motiv av Napoleon, 1900-talets första del.

Partiet består av bricka (längd 38 cm), kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock samt kaffekopp och underfat.

Bruksslitage, dekor något nött, underfat med nålspricka på undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 504