472403. KAFFESERVIS, 5 delar, porslin, motiv av Napoleon, 1900-talets första del.
Partiet består av bricka (längd 38 cm), kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock samt kaffekopp och underfat.
Bruksslitage, dekor något nött, underfat med nålspricka på undersidan.