472251. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER. "Good morning city", färgserigrafi med metallprägling, 1969-70, signerad med tusch och numrerad 2929/10000.
Bladstorlek 84,7x55,2 cm
Tryckt av Studio Quattro, Campalto-Venedig, utgiven av Dorothea Leonhart, München.