KONSTGLAS, skål med fat, Edward Hald, Orrefors, signerad, 1920-tal.

471791. KONSTGLAS, skål med fat, Edward Hald, Orrefors, signerad, 1920-tal.

Signerad och daterad 1925, Fatet med inskription "18/5 1926" Höjd inklusive fat, 10 cm
Fatets diameter 23,5 cm.

Proveniens: Kulebo herrgård, Kalmar län.

Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fatets diameter 23,5 cm.

Mindre slitage.

Antal besök: 660