PARTI KERAMIK ca 15 delar, "Röd rubin" Arthur Percy/Eugene Trost Gefle.

47160. PARTI KERAMIK ca 15 delar, "Röd rubin" Arthur Percy/Eugene Trost Gefle.

1 par ljusstakar, höjd ca 6,5 cm.
2 st skålar, dia ca 26,5 cm.
6 assietter, dia ca 18,5 cm.
2 vaser med hänklar, höjd ca 15 - 16 cm.
Lockask, höjd ca 10 cm.
1 + 2 st blomhållare, höjd ca 16,5 - 22 cm.

Bruksslitage, mindre krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st skålar, dia ca 26,5 cm.
6 assietter, dia ca 18,5 cm.
Lockask, höjd ca 10 cm.

Antal besök: 4 221