471516. MATSERVIS, 55 delar, porslin, "Ingrid", Rörstrand, 1900-talets första del.
Servisen består av 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 7 serveringsfat i olika storlekar, 1 kanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål.
Bruksslitage, nagg och smärre skador förekommer.