TAMBURMAJOR, gjutjärn, 1800-tal.

471417. TAMBURMAJOR, gjutjärn, 1800-tal.

Bemålad och bronserat gjutjärn. Sju krokar samt ställ för käppar och paraplyer med löstagbar bottenbricka.
Höjd 204 cm, bredd 68 cm.

Proveniens: Kulebo herrgård, Kalmar län.

Åldersslitage.
Fot med genomgående spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 204 cm, bredd 68 cm.

Åldersslitage.
Fot med genomgående spricka.

Antal besök: 2 545