Partiet består av:
15 mattallrikar
12 assietter
7 buljongkoppar samt 7 undertallrikar
1 smörask
1 såssnipa
5 serveringsfat i olika storlekar
2 serveringsskålar i olika storlekar
1 kakfat
1 kaffekannor i olika storlekar
1 tekanna
1 mjölkkanna
1 gräddkanna.
Smärre bruksslitage. Dekor något nött på vissa tallrikar. Enstaka nagg kan förekomma.
Partiet består av:
15 mattallrikar
12 assietter
1 smörask
1 såssnipa
1 kakfat
1 tekanna
1 mjölkkanna
1 gräddkanna.