LJUSSTAKAR, 4 st, varav 3 st Göran Wärff, Kosta Boda, glas, 1900-talets andra hälft.
471215. LJUSSTAKAR, 4 st, varav 3 st Göran Wärff, Kosta Boda, glas, 1900-talets andra hälft.
Ljusstake/ljuslykta, Göran Wärff, Kosta Boda, signerad Kosta 67513 Wärff, höjd 15,5 cm.
Ett par ljusstakar, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta Boda, osignerade, höjd ca 7 cm.
1 st ljusstake, osignerad, höjd 7,5 cm.
Bruksslitage, en "Sunflower"-stake med spricka, ljusstake/lykta med tillverkningsdefekt vid bas.