MYNT, silver 40-92,5 %, 10 öre - 50kr, Sverige, 1800/1900-tal.

471124. MYNT, silver 40-92,5 %, 10 öre - 50kr, Sverige, 1800/1900-tal.

Mestadels 1 kr 80% silver.
2 st 50kr 1976.
40 % : 9,8 gram.
60% : 26 gram.
80% : 600 gram.
92,5% : 53 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mestadels 1 kr 80% silver.
2 st 50kr 1976.
40 % : 9,8 gram.
60% : 26 gram.
80% : 600 gram.
92,5% : 53 gram.

Slitage.

Antal besök: 895