PIEDESTAL i gjuten vitmetall, jugend ca 1900.

471049. PIEDESTAL i gjuten vitmetall, jugend ca 1900.

Blombord med genombruten samt reliefdekor av blommor och kvinnoansikten i profil, delvis bemålad. Tre ben och två hyllplan.
Höjd 71, diameter 34,5 cm.

Bruksskick, åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 71, diameter 34,5 cm.

Antal besök: 845