FAT, 2 st, keramik, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, 1900-talets första hälft.

471038. FAT, 2 st, keramik, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, 1900-talets första hälft.

Dekor av färgglada fiskar i undervattensmiljö. Signerade/märkta 1065 A.L.T UE.
Diameter ca 37 cm.

Bruksslitage, ena med spricka, troligen andra sortering, krakelyr, fastsatta metallstänger för vägghängning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 37 cm.

Antal besök: 757