Blomsterdekor i gråblått. Märkt undertill.
9 st flata tallrikar, diameter 21 cm.
10 st assietter, diameter 18 cm.
2 st djupa tallrikar, diameter 24 cm.
3 st uppläggningsfat, längd 23,5 - 34 cm.
1 st såsskål på fat, höjd 8 cm.
Bruksslitage, krakelyr, missfärgningar, ej genomgånget.