470824. HERRARMBANDSUR, Memovox, 18k, Jaeger LeCoultre, 1950-tal.
Herrarmbandsur med manuellt urverk 'caliber P489', serienummer 1082911, boettens diameter utan krona 35 mm.
Minimal slitage och genomgånget nyligen, fungerar utan anmärkning vid test, remmen är ny.