SERVIS, 32 delar konstglas, "Mine", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.
470753. SERVIS, 32 delar konstglas, "Mine", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.
Dekor i varierande färger i rökmönster. Stämplat UHV i orm.
5 st nubbeglas.
5 st dessertskålar.
6 st flata tallrikar.
6 st assietter.
2 st uppläggningsskålar.
8 st dryckesglas.
5 st nubbeglas.
5 st dessertskålar.
6 st flata tallrikar.
6 st assietter.
2 st uppläggningsskålar.
8 st dryckesglas.