WOLFGANG THOMS. Fisketrålare med fångstnät på grovt hav.
470619. WOLFGANG THOMS. Fisketrålare med fångstnät på grovt hav.
Wolfgang Thoms (1926 -? , Sylt, Tyskland); olja på duk, signerad nere till höger och 83 daterad, bred guldram. Mått ca. 36 x 28 cm, målning 22,5 x 14,5 cm.