KRYDDHYLLA, trä och keramik, "VEB Haldensleben keramik", 1900-talets mitt.

470558. KRYDDHYLLA, trä och keramik, "VEB Haldensleben keramik", 1900-talets mitt.

Kryddhylla med 8 större samt 6 mindre utdragbara lådor för kryddor och specerier.
Höjd 29 cm, bredd 46 cm, djup 15 cm.

Smärre åldersslitage.
En knopp limmad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre åldersslitage.
En knopp limmad.

Antal besök: 1 832