SIVERT LINDBLOM. Tillskriven. Konstantinopelhäst, grönpatinerad brons.

470484. SIVERT LINDBLOM. Tillskriven. Konstantinopelhäst, grönpatinerad brons.

Osignerad. Höjd 33 cm. Längd 29 cm. Bredd 14,5 cm
Enligt uppgift avskedsgåva till anställd på Handelsbanken. Där påtalades att hästen var gjord av Sivert Lindblom.

Brukslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Brukslitage.

Antal besök: 7 740