12 mattallrikar, diameter 23 cm
12 assietter, diameter 19 cm
12 djupa tallrikar, diameter 20 cm
6 uppläggningsfat med längd 16-40 cm
3 skålar, längd 11-22,5 cm
4 fat med längd 9,5 cm
Tillbringare med höjden 16 cm
Salt och pepparströare.
1 mattallrik med avslag, 2 djupa tallrikar med krackelering på undersidan, i övrigt besticksrepor.
12 assietter, diameter 19 cm
3 skålar, längd 11-22,5 cm
4 fat med längd 9,5 cm
Tillbringare med höjden 16 cm
Salt och pepparströare.