470424. FICKUR, 4 st. varav 3 i silver, delvis Omega, 1900-talets första hälft.
Fickur silver, Ancre remontoir ligne droite 15 rubis spiral breguet Levees visibles, diameter 8 cm
Fickur silver från Boliden, Omega Bienne Geneve, diameter 5 cm
Fickur silver, Ancre Precision 15 rubis, diameter 5,1 cm
Fickur, oidentifierat, diameter 5,2 cm.
Allmänt bruksslitage. Omgegans urtavla med skada samt repor och repor på glas, Remontoiren med repor på både glas och urtavla.