470362. SKOLPLANSCHER, 6 st, offsettryck, Botaniska motiv.
Hafre (Avena sativa) Ny serie: Tafla 19
Stensöta (Polypodium vulgare L) Ny serie: Tafla 14
Smörranunkel (Ranunculus acris L) Ny serie: Tafla 23
Hvete (Triticum sativum Jess) Ny serie: Tafla 16
Gulärter (Pisum sativum L) Ny serie: Tafla 4
Morot (Daucus Carota L) Ny serie: Tafla 5
Mått: 79 x 58 cm.
Slitage, kraftigt missfärgade, fläckar, påskrifter, hörn med skador.