SKOLPLANSCHER, 8 st, offsettryck, Botaniska motiv.

470326. SKOLPLANSCHER, 8 st, offsettryck, Botaniska motiv.

Tufstarr (Carex caespitosa L) Ny serie: tafla 22
Åkersenap (Sinapis arvensis L) Ny serie: tafla 11
Sälg (Salix caprea L) Ny serie: tafla 8
Äkta Champignon /Agaricus campestris L) Ny serie: tafla 15
Masurbjörk (Betula verrucosa Ehrh) Ny serie: tafla 9
Äpple (Pyrus Malus L)Ny serie: tafla 2
Vårlök (Gagea lutea Ker) Ny serie: tafla 6
Gullvifva (Primula veris L) Ny serie: tafla 7

Mått: 79 x 58 cm.

Slitage, kraftigt missfärgade, fläckar, påskrifter, hörn med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: 79 x 58 cm.

Antal besök: 2 181