BYRÅ, mahogny, så kallad Tall-boy, England, ca 1860.

470061. BYRÅ, mahogny, så kallad Tall-boy, England, ca 1860.

Sju lådor med rotfanér, låsbara med list.
Längd 64,5 cm.
Bredd 44 cm.
Höjd 140,5 cm.

Bruksslitage, märken, fläckar, smärre skador, en knopp till nedersta lådan saknas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 64,5 cm.
Bredd 44 cm.
Höjd 140,5 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 563