469738. SILVER, 3 delar, 1800/1900-tal.
Fat på fot, rokokostil, stämplad OWK Västerås 1885. Höjd ca 15,5 cm. Vikt ca 210 gram.
Skrin med träinredning, C G Hallberg. Ca 9 x 7, höjd ca 5 cm. Vikt ca 320 gram.
Pillerdosa, diameter ca 4,5 cm. Vikt 24 gram.
Slitage. Skrin med gravyr samt saknar troligen del av inredning. Skador på fat på fot. Bucklor.