SILVER, 3 delar, 1800/1900-tal.

469738. SILVER, 3 delar, 1800/1900-tal.

Fat på fot, rokokostil, stämplad OWK Västerås 1885. Höjd ca 15,5 cm. Vikt ca 210 gram.
Skrin med träinredning, C G Hallberg. Ca 9 x 7, höjd ca 5 cm. Vikt ca 320 gram.
Pillerdosa, diameter ca 4,5 cm. Vikt 24 gram.

Slitage. Skrin med gravyr samt saknar troligen del av inredning. Skador på fat på fot. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 672