Främmande länders djur, Plansch 11, Blåval i södra ishavet.
Främmande länders djur, plansch 9, Haj. Ostindiska korallrev, till vänster tre lotsfiskar. Till höger två arter korallfisk.
Mått 70 x 100 cm.
Slitage, fläckar, veck, vikta hörn, repor.
Mått 70 x 100 cm.