Två dörrar med skurna trädetaljer. Två fasta hyllplan invändigt. På fyra konformade ben. Längd 147 cm. Bredd 48 cm. Höjd 143 cm.
Bruksslitage, senare bemålning, maskstunget, smärre skador.