NÖTKNÄPPARE 2 st, samt KLAPPTRÄ, daterat 1850 APD.

469176. NÖTKNÄPPARE 2 st, samt KLAPPTRÄ, daterat 1850 APD.

2 st nötknäppare, skuret trä, dekor av män med hatt. Längd 20 cm.
Klappträ, röd bemålning. Daterat 1850 APD, längd 53 cm.

Bruksskick.
Klappträ med kraftigt slitage, defekt, orangrepp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 704