Stolar, ett par, nyrokoko, höjd 89.
Pallar, ett par, nyrenässans, höjd 16, bredd 24, längd 31.
Lådspegel höjd 70, bredd 47.
Blomlåda, gustaviansk stil, höjd 62, bredd 38, längd 66 cm.
Slitage, skador.
Lådspegel höjd 70, bredd 47.
Slitage, skador.