RUDOLSTADT VOLKSTEDT (?). Rokoko par på gungbräda, 1900-tal.

468915. RUDOLSTADT VOLKSTEDT (?). Rokoko par på gungbräda, 1900-tal.

troligen Volkstedts fabrik, par som guppar på en trädstam i rokokostil, underglasyrmålning, förgyllning. Åtgärder 15 cm hög.

Bra tillstånd av bevarande.

1 finger avbruten (se bilder)
stöta av lövverk på marken (se bilder).

Gör en kostnadsfri värdering!

Bra tillstånd av bevarande.

1 finger avbruten (se bilder)

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 666