468847. MARC CHAGALL. Bukett gladioli och skål.
Marc Chagall (06.07.1887 Vitebsk - 28.03.1985 Saint-Paul-de-Vence); Frablithograph (a tergo visad som granolitho) på papper, signerad i tryck nere till höger, numrerad i grafit I 92/500, inramad i passe-partout, rundad dekorationsremsa med blomdekor. Mått ca. 83 x 103 cm ram, fäste 54 x 74 cm.