468834. SPEGEL samt HALLBYRÅ, 1900-talets andra hälft.
Hallbyrå med tre lådor, fanérat med jakaranda, längd 100, bredd 37,5, höjd 51 cm.
Spegel med teakram, "Frida (672)", Fröseke, AB Nybrofabriken, totalmått 127 x 43 cm.
Bruksslitage, märken, hallbyrå med fanérskador, smärre fläckar.