468783. LJUSSTAKAR, 2 st, TEKANNA, PILGRIMSKRUS, 2 st, VAS, samt URNA, Kina, 1800/1900-tal.
Dekor i underglasyrblått samt polykrom dekor. Höjd 14-21 cm.
Bruksslitage. En ljusstake med nagg. Pilgrimskrus med kraftiga lagningar. Tekanna med smärre nagg.