468711. BOKHYLLA, Olof Pira, Pira-System, 1900-talets mitt.
Två metallskenor med åtta teakfanérade hyllplan.
Djup 20, 30 samt 40 cm.
Två lutande hyllplan, djup 30,5 cm.
Höjd 200 cm.
Bruksslitage, smärre fanérskador, svarta färgfläckar på två hyllplan.