SKOLPLANSCHER, 2 st, offsettryck, Vildkatt, siamesisk katt och tamkatt samt Hundar.
468546. SKOLPLANSCHER, 2 st, offsettryck, Vildkatt, siamesisk katt och tamkatt samt Hundar.
Skolplansch med motiv av vildkatt, siamesiskt katt och tamkatt vid fält.
Samt Hundar, foxterrier, tax, collie, vinthund, cockerspaniel, schäfer och pudel på äng.
Förlag A-B P.A Norstedt & Söner Stockholm. Original av Vilh. Tupy.
73 x 96 cm.
Bruksslitage, fläckar, några repor.
Hundplansch med flera fläckar, slitage.
73 x 96 cm.