MYNTSAMLING, Sverige, 18-1900-tal, silvermyntens vikt 277 gram.

468531. MYNTSAMLING, Sverige, 18-1900-tal, silvermyntens vikt 277 gram.

1 st 1-krona, 1907.
27 st 1-kronor 1910-1942.
3 st 1-kronor 1945-1947.
10 st 50-öre 1907 - 1950 (A).
5 st 50-öre 1907 - 1950 (B).
5 st 5-öre 1909 - 1914.
12 st 2-öre, 1874 - 1905.

3 st hårdplastbehållare med 5-ören. 1919 - 1929, 1930 - 1941, 1942 - 1950.

Bruksslitage, ej examinerade mynt ur hårdplastbehållare.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st 1-krona, 1907.
27 st 1-kronor 1910-1942.
3 st 1-kronor 1945-1947.
10 st 50-öre 1907 - 1950 (A).
5 st 50-öre 1907 - 1950 (B).
5 st 5-öre 1909 - 1914.
12 st 2-öre, 1874 - 1905.

Antal besök: 562