DAGBÄDD, teak/rotting, Peter Hvidt och Orla Mölgaard-Nielsen, Danmark, 1900-talets mitt.

468383. DAGBÄDD, teak/rotting, Peter Hvidt och Orla Mölgaard-Nielsen, Danmark, 1900-talets mitt.

Lösa stoppade dynor. Utfällbara rottingsidor. Brickmärkt under sittdyna, France E Daverkosen Danmark.
Längd 166 cm.
Sitthöjd 42 cm.

Bruksslitage, fläckar, smärre träskador vid fjädrar, armstöd något solblekta, senare bakstycke (fastborrat i armstöden, går ej att fälla ut).

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 166 cm.
Sitthöjd 42 cm.

Antal besök: 2 596