Plansch I: Guldbagge, ekoxe, nyckelpiga, tordyvel, noshörningsbagge, dödgrävare.
II: Jordlöpare, vedbock, kortvinge, knäppare, lysmask.
IV: Ollonborre, vivel, jordlöpare, dykare
V: Vårtbitare, gräshoppa, kackerlacka, tvestjärt, trollslända
VII: Ryggsimmare, vattenlöpare, dyvel, grönt stinkfly, nyponbladlus.
VIII: Amiralen, Citronfjäril, ligustersvärmare, igelkottsspinnare, björkmätarlarv
70x98 cm.
Åldersrelaterade skador och bruksskick. Några hörn av.
70x98 cm.