SOFFA, sk "Ölandssoffa", 1800-tal.

468271. SOFFA, sk "Ölandssoffa", 1800-tal.

Rödmålad Ölandssoffa med skulpterade arm- och ryggstöd med urnformade brickor.
Från Dyestad på Öland.
Längd 254 cm, djup 50 cm och höjd 89 cm.

Ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Från Dyestad på Öland.

Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 2 627