PARTI VYKORT, ca 290 st i 3 album, topografi mm, bla Växjö, 1900-talets början.

468156. PARTI VYKORT, ca 290 st i 3 album, topografi mm, bla Växjö, 1900-talets början.

Ca 80 st svensk topografi varav 25 st från Växjö och några järnvägsstationer.
Tecknade motiv av bl a Jenny Nyström, Einar Torslow, Stina Broomé, Maj Lindman. De flesta skrivna med frimärken och stämplar.

Genomgående gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Genomgående gott skick.

Antal besök: 627