KINESISKT PORSLIN, 18 del, 1700-tal.

468050. KINESISKT PORSLIN, 18 del, 1700-tal.

Stekfat, 11 koppar, värmefat, skål, bärtallrik, djup tallrik, skålfat samt cabaretdel. Dekor i underglasyrblått av blommor samt flodlandskap. Längd 5,5-32 cm.

Lagningar, srickor samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagningar, srickor samt nagg.

Antal besök: 3 634